Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

Andrzej Sapkowski potwierdza - będzie nowy Wiedźmin!

Okazuje się, że fani i fanki przygód Wiedźmina wcale nie muszą tracić nadziei – wiele wskazuje na to, że całkiem niebawem przyjdzie im zaspokoić głód nowych opowieści o Geralcie.

Andrzej Sapkowski, zapytany przez Radio Gdańsk, czy wiedźmin Geralt powróci raz jeszcze w jakiejś zupełnie nowej powieści, odpowiedział: Jak najbardziej. I co więcej: myślę, że niedługo, tak do roku, dwóch.

Ta informacja niewątpliwie może pobudzić apetyty wielbicielek i wielbicieli prozy Sapkowskiego...

Wiedźmin to postać literacka stworzona przez polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Pojawia się w Cyklu Wiedźmińskim, na który składają się dwa zbiory opowiadań: Ostatnie życzenie" i Miecz przeznaczenia oraz pięciotomowa Saga o wiedźminie. Wiedźmini zrzeszeni są w tajemniczym bractwie i zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Głównym bohaterem Cyklu jest wiedźmin Geralt z Rivii.

Na podstawie książek powstał m. in. film i serial Wiedźmin, gry komputerowe Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, gry karciane oraz seria komiksów. Dzięki postaci Wiedźmina Andrzej Sapkowski stał się najbardziej popularnym pisarzem fantasy w Polsce.

Źródła: Gazeta.pl, Wikipedia.org

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.