Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Conana z Cimmerii" powraca w nowej, bogato ilustrowanej edycji

Dokładnie w Mikołajki trafi do sprzedaży pierwszy tom przygód Conana z Cimmerii zatytułowany Conan i pradawni bogowie.

To pierwszy tom ponadczasowych opowieści Roberta E. Howarda, których bohaterem jest Conan – nieokrzesany i niebezpieczny młodzieniec, zuchwały złodziej, wymachujący mieczem pirat oraz dowódca całych armii. Oto również unikatowe wejrzenie w zamysł pisarskiego geniusza, którego brawurowy i przejrzysty styl, kopiowany przez tak wielu, okazuje się nieosiągalny dla nikogo.

W tym bogato ilustrowanym tomie zostało zebranych trzynaście pierwszych opowiadań o Conanie w oryginalnych wersjach i ułożonych w takiej kolejności, w jakiej pisał je Howard.

Oprócz klasyki mrocznej fantasy (Wieża Słonia) oraz tekstów wypełnionych niezwykłymi przygodami (Królowa Czarnego Wybrzeża) zbiór Conan i pradawni bogowie zawiera liczne nigdy niepublikowane materiały, m.in. pierwszą złożoną u wydawcy wersję debiutu Conana Feniks na mieczu, szkice do Szkarłatnej Cytadeli i Czarnego kolosa oraz mapy hyboryjskiego świata narysowane przez samego autora.

Conan jest jednym z największych literackich bohaterów w historii fantastyki – człowiekiem z mieczem, który sieje śmierć i zniszczenie pośród krain epoki hyboryjskiej, mierząc się z potężnymi czarnoksiężnikami, zabójczymi potworami oraz armią bezlitosnych złodziei i łajdaków.

Dom Wydawniczy REBIS przygotował nową edycję utworów o Conanie, obejmującą wszystkie teksty Roberta E. Howarda w oryginalnych wersjach. Składać  się ona będzie z trzech tomów: Conan i pradawni bogowie, Conan i skrwawiona korona, Conan i miecz zdobywcy.

Uwielbiam te książki. Howard ma styl szorstki, tętniący życiem – to pisarstwo, które mieczem wycina sobie drogę wprost do serca, zaludnione naprawdę ponadczasowymi bohaterami. Z wielkim zapałem polecam je każdemu miłośnikowi fantasy.
David Gemmell, autor powieści Legenda oraz White Wolf

Co do absolutnego, żywego strachu… Jakiż inny pisarz może równać się w swych dokonaniach z Robertem E. Howardem?
H.P. Lovecraft

Robert Ervin Howard (1906-1936) całe życie spędził w Teksasie. Jako słabowity mól książkowy, gnębiony przez rówieśników, rozpoczął ostry trening i wstąpił do klubu bokserskiego. Pod silnym wpływem matki wybrał karierę pisarską, pierwsze opowiadanie zamieścił w Adventure Magazine już jako piętnastolatek. Dochody z pisarstwa nie starczały z początku na utrzymanie, stąd też dorabiał jako zbieracz bawełny, znakowacz bydła, sprzedawca w sklepie, pomoc biurowa czy pisząc wieści z pól naftowych. Od 1925 roku współpracował z czasopismem Weird Tales, publikując teksty uważane do dziś za najważniejsze w jego dorobku. Tworzył opowieści wszelkiego rodzaju: horrory, opowiadania sportowe i historyczne czy westerny, ale największą sławę przyniosła mu literatura fantasy. Uważany jest za jednego z autorów, którzy zmienili jej oblicze. Wykreował wielu barwnych bohaterów: purytanina Solomona Kane’a, Pikta Brana Mak Morna i Kulla z Atlantydy, jednak poczesną sławę zapewnił mu Conan z Cimmerii, który stał się archetypem dla wszystkich twórców spod znaku magii i miecza oraz fantasy bohaterskiej.

Karierę Howarda ucięła nagle samobójcza śmierć, jaką popełnił na wieść o tym, że dla jego chorej, leżącej w szpitalu matki nie ma już żadnej nadziei. Matka zmarła następnego dnia rano – pochowani zostali razem.

Tytuł: Conan i pradawni Bogowie
Autor: Howard Robert E.
Wydawca: Rebis Dom Wydawniczy
Numer wydania: I
Data premiery: 6 grudnia 2011
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Nowak Tomasz
Gatunek: opowiadania, fantasy

 

 

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.