Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"James Bond. Szpieg, którego kochamy" M. Grzesiek - zapowiedź (patronujemy!)

James Bond jest ikoną popkultury. Choć ma zwyczaj powtarzania swego nazwiska, nam powtarzać go nie musi - znamy je doskonale. Jego niesamowite przygody śledziły pokolenia zarówno widzów, jak i czytelników. Choć jest już postacią klasyczną, nadal budzi wielkie zainteresowanie.

Naprzeciw temu zainteresowaniu wychodzi Michał Grzesiek, przedstawiając nam zamkniętą w formie książki kopalnię wiedzy na temat najbardziej znanego z agentów.

 James Bond. Szpieg, którego kochamy to pierwsze polskie pełne opracowanie poświęcone kultowym filmom o Jamesie Bondzie, imponująca dokładnością i bogactwem szczegółów historia powstawania wszystkich dwudziestu dwóch oficjalnych odcinków przygód słynnego agenta. Setki anegdot, zaskakujących drobiazgów, ciekawe wypowiedzi aktorów, producentów, reżyserów i innych członków ekip filmowych, pracujących na planie i poza nim.

Autor w swej pracy dotarł też do polskich akcentów bondowskiej serii, odpowiadając m.in. na pytania, co (lub kto) łączy Madonnę z Czesławem Niemenem i w którym filmie wystąpił niejaki Dyzma. A wszystko po to, by godnie uczcić półwiecze obecności Jamesa Bonda na ekranach kin, które świętować będziemy w 2012 r. Książkę ilustrują plakaty filmowe do wszystkich filmów o Bondzie oraz fotografie aktorów wcielających się w jego rolę.

Książka ukaże się 23 listopada 2011 roku.

ObliczaKultury.pl objęły książkę patronatem medialnym.

Tytuł: James Bond. Szpieg, którego kochamy
Autor: Michał Grzesiek
Wydawnictwo: Bukowy Las
Gatunek: przewodnik filmowy
Oprawa: zintegrowana
Format: 150 x 235 mm
Liczba stron: 584
ISBN: 978-83-62478-47-7
Cena det.: 59.90 PLN
Data premiery: 23 listopada 2011

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.