Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

Slavika. Równonoc to dodatek do niekolekcjonerskiej gry karcianej z 2012 roku - Slavika. Zasady gry są praktycznie takie same co w klasycznej wersji, jednak twórcy zadbali o większą i bardziej urozmaicana liczbę potworów i krain. Pojawiła się też nowa frakcja bohaterów jakimi pośród pogańskich postaci są chrześcijanie. Pytanie tylko, czy Równonoc aby na pewno jest dodatkiem, a nie indywidualną częścią.

Jungle Speed to trochę (“trochę”) zwariowana gra towarzyska, która odniosła prawdziwy sukces, m.in. dlatego, że jest w stanie rozkręcić niejedną imprezę. Safari to jej nowa odsłona o zmodyfikowanych regułach - wyraźnie z myślą o młodszych graczach i graczkach. Bawić się nią mogą jednak osoby w bardzo różnym wieku.

Otwieram niewielkie, zdobne w eleganckie jaskiniowe wzory metalowe pudełko i widzę pierwszą kartę instrukcji. W oczy rzuca mi się zdanie: Gracz, który najlepiej naśladuje mamuta, rozpoczyna. Wyobrażam sobie w tym momencie wszystkich moich znajomych naśladujących mamuty i... chcę przeżyć to naprawdę!

Uga Buga to łatwa w obsłudze gra towarzyska, której zasady każdy pojmie w lot. Nie znaczy to wcale, że jest prosta, bo sporo wymaga od graczy – poza wspomnianym wyżej talentem aktorskim, przyda się też donośny głos, dobra pamięć i koordynacja ruchowa oraz poczucie humoru. Nie trzeba go mieć wcale bardzo dużo, bo rozgrywka jest w stanie wykrzesać wybuchy śmiechu nawet z prawdziwego ponuraka (trudniej może być go namówić do udawania mamuta, ale warto podjąć to wyzwanie).

Wiedźmin to marka sama w sobie. Są książki, film (to akurat pomińmy milczeniem), gry – wydane przez CD Projekt – na PC, oraz jest wreszcie wydana przez Kuźnię Gier –gra karciana.

Wykonanie gry jest solidne. Pokaźne pudełko, mieszek, w środku ładnie wykonane kartonowe pieniążki, no i rzecz najważniejsza - przepiękne karty, a jest ich mnóstwo: 52 karty ataków, 20 kart potworów, 15 kart wydarzeń, 10 kart lokacji, 5 kart bohaterów , 4 karty Geralta, i 4 skróty zasad. Przystępna instrukcja ułatwia je odpowiednio umieścić na stole. Miłym dodatkiem jest pokaźny znacznik samego wiedźmina.


zombiaki iiZombie są podobno wyższą formą ewolucji człowieka, dzięki czemu są od samego człowieka bardziej cywilizowane, wszak nie zabijają się między sobą, a jedzą tylko niższe formy życia np. ludzi. Po rozpanoszeniu się po świecie, rozwinięta kultura zombie dociera w końcu do Moskwy, której w grze karcianej Zombiaki II możemy bronić lub którą decydujemy się atakować. Ale od początku...

Materialne


Każdy szanujący się zombie wie, że bardzo ważne jest wnętrze, a nie powłoka.

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.