Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

Dwie polskie animacje na liście nominacji do Oscara!

Dwie polskie krótkometrażowe animacje: Zaczarowany fortepian Martina Clappa i Paths of Hate Damiana Nenowa znalazły się na liście filmów nominowanych do Oscarów.

 Magiczny fortepian to kukiełkowa animacja 3D, opowieść o dwojgu dzieci z Warszawy, które pewnego dnia odnajdują w stercie staroci fortepian. Przemienia się on w magiczny pojazd latający. Anna i jej kuzyn Chip Chip, za pomocą tajemniczej maszyny, przemieszczają się nad Europą, by w Londynie odnaleźć ojca dziewczynki. Animacja stanowi cześć projektu Latająca maszyna - pełnometrażowego filmu familijnego w 3D, współfinansowanego przez PISF.

O samym filmie Latająca maszyna pisaliśmy TUTAJ

Latająca maszyna powstawała w Łodzi na imponującym planie o powierzchni 10.000 m2. W realizację zaangażowano ponad 200 animatorów, w tym czołowe nazwiska z branży, znane z takich tytułów jak Koralina i Tajemnicze Drzwi, Toy Story, Wallace & Gromit, Gnijąca panna młoda, Uciekające kurczaki czy Jurassic Park. W części aktorskiej widzowie zobaczą hollywoodzką gwiazdę Heather Graham (Kac Vegas). Obrazowi towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina, w wykonaniu światowej sławy wirtuoza Lang Langa.

{youtube}HbYamg_Lb4w{/youtube}

Paths of Hate to widowiskowy i trzymający w napięciu podniebny taniec śmierci, w którym ścierają się dwaj piloci myśliwców. Od strony wizualnej film jest połączeniem atrakcyjnej, komiksowej stylizacji, nasyconej szczegółami plastyki, ostrych gitarowych riffów oraz dynamicznej animacji 3D. Akcja rozgrywa się w imponujących modelach chmur i partii górskich, jest przesycona emocją, ukazuje zdolnośc człowieka do nienawiści. Film uhonorowano na wielu zagranicznych festiwalach.

{youtube}b79zgKgRDBk{/youtube}

Oprócz polskich filmów na liście nominowanych animacji znalazły się również: Dimanche Patricka Doyona, The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore Williama Joyce'a i Brandona Oldenburga, I Tawt I Taw a Puddy Tat Matthew O'Callaghana, La Luna Enrico Casarosa, Luminaris Juana Pablo Zaramella, A Morning Stroll Granta Orcharda, Specky Four-Eyes Jean-Claude'a Rozeca i Wild Life Amandy Forbis i Wendy Stilby.

10 wybranych na tym etapie animacji zostanie następnie poddanych ponownej ocenie - specjalne jury wyłoni z nich od trzech do pięciu najlepszych, które będą ostatecznie konkurować o Oscara. Ostateczną listę nominowanych poznamy 24 stycznia 2012.

84 edycja wręczenia Oscarów - prestiżowych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej - odbędzie się 26 lutego 2012.

Źródło: Pisf.pl

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.