Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

Refleksyjna i smakowita "Kuchnia duchów" - w księgarniach

22 lutego na półki księgarń trafiła wyjątkowa powieść Kuchnia duchów. Poruszającą książkę Jael McHenry poleca wydawnictwo Bukowy Las.

Weź szczyptę magii, odrobinę smutku, dużą porcję liryzmu, a będziesz mieć Kuchnię duchów, zachwycającą opowieść o utracie bliskich i cichym odkupieniu. Wspaniała! - tak książkę Jael McHenry zrecenzował pisarz Jamie Ford.

O książce:

Po nagłej śmierci rodziców nieśmiała i skryta Ginny, młoda kobieta dotknięta zespołem Aspergera, szuka ukojenia w kuchni, z dala od dominującej siostry Amandy i wścibskich krewnych. Metodyczne czynności związane z przygotowywaniem posiłków łagodzą jej smutek i niepokój, a bogaty aromat toskańskiej zupy ribollity, przygotowanej zgodnie z ręcznie spisanym przepisem włoskiej babci, koi zmysły. Przyciąga też nieoczekiwanego gościa… Duch babci przynosi Ginny tajemnicze ostrzeżenie i znika niczym para znad stygnącego talerza. Wkrótce po tym wydarzeniu Ginny odkrywa, że ma niezwykłą moc przywoływania duchów osób, których ulubione danie przyrządza. Wie, że nie może o tym opowiedzieć swej stojącej twardo na ziemi siostrze, ale wierzy, że ten dar może być okazją do nawiązania upragnionej przyjaźni i rozpoczęcia całkiem nowego życia. Spróbuje też za jego pomocą wyjaśnić głęboko skrywany sekret i ocalić przed sprzedażą swój dom rodzinny.

Refleksyjna i smakowita powieść o samopoznaniu i wewnętrznej kruchości z oryginalną bohaterką, która łącząc teraźniejszość z przeszłością, prozę życia z poezją smaków, odkrywa w sobie cudowną moc i siłę do samodzielnego, pełnego życia. Dla wielbicielek gotowania i czytania powieści takich Julia i Julia, Przepiórki w płatkach róży czy Lunch w Paryżu i Toskańska trattoria.

Tytuł: Kuchnia duchów
Autorka: Jael McHenry
Wydawca: Bukowy Las
Data premiery: 22 lutego 2012
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Format książki: 130 x 205 mm
Liczba stron: 296
ISBN: 978-83-62478-55-2
Gatunek: obyczajowa

O autorce:

Jael McHenry jest publicystką kulturalną, blogerką i entuzjastką domowej kuchni. Publikuje na łamach takich czasopism, jak North American Review i Indiana Review. Mieszka w Nowym Jorku. Kuchnia duchów jest jej debiutem powieściowym, docenionym m.in. przez Oprah's Book Club tytułem książki miesiąca.

Do przeczytania Kuchni duchów zaprasza Elżbieta Adamska, autorka poradników i książek kucharskich:

{youtube}67Cwuq-aKVY{/youtube}

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.